Czym jest system CEREC?

Czym jest system CEREC?

O tym jak ważne jest zdrowe uzębienie wie każdy. Jednak podczas naszego życia, zdarzają się sytuacje, które sprawiają, że uzębienie ulega zniszczeniu. Może to być konsekwencja złej higieny jamy ustnej lub wypadki, na skutek których dochodzi chociażby do złamania zęba. Braki w uzębieniu nie są już koszmarem, jak działo się to jeszcze do niedawna.

Stomatologia została zrewolucjonizowana przez zaawansowaną technologię CEREC, która pozwala na rekonstrukcję uzębienia nawet w ciągu jednej wizyty. 

Protetyka jest niezwykle prężnie rozwijającą się dziedziną stomatologii, a protetyka CEREC jest wynikiem tego rozwoju. Unikatowość technologii CEREC składa się z trzech elementów. Jako pierwszy wymienić możemy komfort pacjenta, ponieważ nie potrzebujemy pobierać tutaj wycisków. Wystarczy nam skanowanie wewnątrzustne, które jest całkowicie bezbolesne. Drugim elementem jest krótki czas wykonania, który ogranicza się do jednej wizyty. Najważniejszym elementem jest precyzyjność, która wyróżnia CEREC w protetyce. Zarówno skanowanie jak i frezowanie wykonywane są dzięki specjalistycznemu sprzętowi komputerowemu, który zapewnia najlepsze dopasowanie. 

Jak wygląda leczenie przy pomocy systemu CEREC?

Leczenie to składa się z kilku etapów. Pierwszym z nich jest opracowanie zęba, czyli inaczej jego szlifowanie. Robi się to pod koronę, licówkę lub most. Kolejny etap to skanowanie kamerą wewnątrz ustną CEREC Omnicam, która daje nam wirtualny wycisk. Następnie przystępuje się do projektowania pracy protetycznej, która powstaje w formie projektu komputerowego. Przedostatnim etapem jest frezowanie w obrabiarce numerycznej. Frezowanie wykonywane jest z jednolitego bloku porcelany lub innego materiału. Wycięta zostaje rekonstrukcja stworzonego wcześniej wirtualnego projektów korony, licówki lub mostu. Ostatnim etapem jest oddanie i dopasowanie pracy protetycznej w jamie ustnej pacjenta. 

Dzięki CEREC pacjenci nie muszą spędzić na fotelu u stomatologa wielu godzin. Technologia ta pozwala zapomnieć o długich wizytach protetycznych, podczas których pobierane były wyciski, a na samą rekonstrukcję uzębienia czekało się nawet kilkanaście dni.

Dlaczego warto wybrać leczenie z użyciem systemu CEREC?

Jak już niejednokrotnie wspominaliśmy, CEREC to przede wszystkim oszczędność czasu i szybszy komfort, ponieważ odbudowa następuje nawet podczas jednej wizyty. Gabinety stomatologiczne, które posiadają CEREC w swojej ofercie mają dużą przewagę nad konkurencją. Na odbudowę uzębienia w tej technologii decyduje się wiele osób z zagranicy, ponieważ jest ona w Polsce dużo tańsza niż za granicą. W Polsce posiadamy także fantastycznych specjalistów, którzy cieszą się międzynarodową sławą.