Najbezpieczniejsze metody wybielania zębów

Wiele osób biały uśmiech kojarzy z bogactwem i dobrą sytuacją życiową. Zdrowe zęby z pewnością dodają pewności siebie i poprawiają samoocenę. Dlatego tak wiele osób dba o zdrowie i wygląd swoich zębów, najlepiej jak tylko potrafi. Jakie są najbezpieczniejsze metody wybielania zębów?

Skuteczne i bezpieczne metody wybielania zębów

Wybielając zęby, należy pamiętać o kilku bardzo istotnych kwestiach. Pierwszą z nich jest fakt, że zęby każdej osoby mają różne odcienie białego. Dlatego, nawet jeśli konkretna osoba wymarzy sobie śnieżnobiały uśmiech, taki sam jak posiada aktor z kolorowego czasopisma, nawet profesjonalne wybielanie niekoniecznie może jej to zagwarantować. Odcień bieli zębów jest uzależniony od czynników genetycznych oraz barwy szkliwa. Kolejnym aspektem są różnego rodzaju używki, przykładowo kawa, herbata oraz papierosy. Są to czynniki, które mają bezpośredni wpływ na kolor zębów danej osoby. Dlatego jeśli jesteś osobą, która korzysta z powyższych używek, w pierwszej kolejności ogranicz te substancje. Różnicę można zauważyć bardzo szybko, nawet po kilku tygodniach. Kolejną rzeczą, o której należy pomyśleć jeszcze przed jakimkolwiek zabiegiem wybielającym zęby, jest usuwanie kamienia nazębnego. Piaskowanie zębów to niezwykle prosty zabieg,  który wykonywany jest w większości gabinetów dentystycznych. Efekty usuwania kamienia są również dobre, ponieważ bezpośrednio po zabiegu zęby stają się bielsze i bardziej czyste.

Domowe metody wybielania zębów

Jednymi z najszybszych i szeroko dostępnych metod są te, które można wykonać samodzielnie w domu. Jeśli jednak zdecydujesz się na tego typu zabiegi, musisz wziąć pod uwagę względy bezpieczeństwa. Gdy podczas wykonywania któregokolwiek z domowych sposobów, poczujesz mrowienie lub ból zębów, natychmiast przerwij zabieg i udaj się do dentysty.

Pierwszą z domowych metod wybielania zębów jest korzystanie z pasty, która zawiera węgiel. Takie środki można znaleźć w każdej aptece oraz dobrze wyposażonej drogerii. Jeśli nie zamierzasz kupować specjalnej pasty, możesz również wypróbować samodzielnie stworzoną mieszankę. Do jej przygotowania potrzeba 2-3 tabletek węgla (w pierwszej kolejności należy je sproszkować) oraz odrobiny oleju. Taką substancję myje się zęby, a efekt będzie widoczny już po kilku użyciach.

Drugim sposobem jest dodanie odrobiny sody oczyszczonej do pasty, której używa się na co dzień. Jednak w związku z tym, że jest to metoda mechaniczna, należy stosować ją bardzo rzadko. Soda oczyszczona ściera szkliwo, dlatego w szybki i widoczny sposób pozbywa się powierzchniowych przebarwień. Częste używanie tej substancji spowoduje niestety więcej szkód niż pożytku.

Wybielanie zębów u dentysty Wrocław

Najskuteczniejsze metody wybielania zębów wymagają wizyty u stomatologa. Wtedy pacjent ma pewność, że zabieg przyniesie oczekiwane efekty oraz będzie w pełni bezpieczny. Jeden ze sposobów wybielania zębów w gabinecie dentystycznym wymaga użycia profesjonalnej lampy. W pierwszej kolejności stomatolog zabezpiecza dziąsła, a następnie nakłada substancję wybielającą na zęby. Po kilku/kilkunastu minutach w zależności od preparatu, lekarz dentysta ściąga pierwszą warstwę i nakłada kolejną. Ta czynność powtarzana jest kilkukrotnie w trakcie jednej sesji. Efekty tego zabiegu widoczne są zaraz po jego przeprowadzeniu i utrzymują się one nawet do dwóch lat. Ważną informacją jest fakt, że powyżej opisany zabieg jest bezbolesny, jedyne co pacjent może odczuwać w jego trakcie to delikatne szczypanie, jednak nie jest ono w żadnym stopniu uciążliwe.