Jak często powinno się chodzić do stomatologa?

Jak często powinno się chodzić do stomatologa?

Nie od dziś wiadomo, że stomatolog wielu z nas, kojarzy się z bólem. Unikamy wizyt u stomatologa jak ognia, ponieważ zbyt mocno nas to stresuje. Jednak zapominam o tym, że najlepszą metodą by uniknąć stresu i bólu, są regularne wizyty u stomatologa. Pozwala to zapobiec próchnicy, która w zaawansowanym stadium wymaga długiego i trudnego leczenia. Proszę również pamiętać, że systematyczne wizyty u stomatologa powinny być połączone z właściwą higieną jamy ustnej.

Im szybciej udamy się do stomatologa, tym mniej czeka nas bólu i stresu. Stomatolog zdiagnozuję próchnicę, zaleci czyszczenie kamienia i ułoży z nami plan kolejnych wizyt, które pomogą w zachowaniu pięknego i zdrowego uśmiechu.     

Proszę pamiętać, że profilaktyka jest znacznie tańsza niż zaawansowane leczenie, które najczęściej składa się z kilku wizyt. Zaniedbanie może doprowadzić nawet do leczenia kanałowego, a w ekstremalnych sytuacjach do usunięcia zęba.

Jak często pojawiać się u stomatologa?

Jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od wielu czynników. Jednak standardowo mówi się o tym, by chodzić na wizyty profilaktyczne co pół roku. Taka wizyta nie jest droga, a może pomóc nam zaoszczędzić większych kosztów w przyszłości.

Niestety w raportach możemy zauważyć złe nawyki, które panują w Polsce. Polacy odwiedzają stomatologów zbyt rzadko, co przekłada się bezpośrednio na wyższe koszty leczenia. Tak, jak już wspominaliśmy. Osoba dorosła powinna odwiedzać dentystę dwa razy do roku. Zalecamy podczas jednej z wizyt, wykonanie zdjęcia pantomograficznego, które pozwoli na weryfikację ewentualnych zmian w uzębieniu, w kolejnym roku. Oczywiście może dojść do sytuacji, w której lekarz zaleci częstsze wizyty

Jeśli chodzi o dzieci, to wizyty konieczne są cztery razy do roku, a więc co 3 miesiące. Dzieje się tak dlatego, ponieważ dzieci mają słabszą mineralizację zębów, co zwiększa ich skłonności do próchnicy. 

Jeśli będziemy zwlekać z wizytą, będziemy działać na własną niekorzyść. Tak samo dzieje się w przypadku dorosłych jak i dzieci. 

Warto wybrać się do stomatologa, który oferuje kompleksowe usługi stomatologiczne zarówno w stomatologii dziecięcej jak i profilaktyce u osób dorosłych. Takim gabinetem stomatologicznym z pewnością okaże się Medicadent z Wrocławia. Podejście stomatologów w Medicadent sprawia, że wizyty nie są stresujące, a leczenie przebiega w przyjemnej atmosferze. Zachęcamy Państwa do skorzystania z usług sprawdzonego stomatologa we Wrocławiu. Domeną Medicadent jest zapobieganie a nie leczenie.