Pasty wybielające – Jaką wybrać?

Pasty wybielające – Jaką wybrać?

W Internecie znaleźć można całą masę sposobów na wybielenie zębów w domowych warunkach. Sztuką jest odróżnić te skuteczne od tych, które nie dają żadnych efektów, a jedynie wyciągają pieniądze z portfeli naiwnych klientów. Zwykle to te najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego zamiast inwestować w drogie wybielające paski, najpierw warto przetestować ogólnodostępne pasty wybielające. Można je kupić we wszystkich drogeriach, aptekach i sklepach z kosmetykami. A jak wybrać spośród nich ten jeden produkt, który naprawdę świetnie zadziała na odcień zębów?

Pasty wybielające – Jaką wybrać?

Mogłoby się wydawać, że pasty wybielające tworzą jedną olbrzymią grupę produktów, a jednak dzieli się je na dwie kategorie poprzez uwzględnienie występujących w nich składników. Pierwsza z nich to pasty przeznaczone wyłącznie do wybielania. W ich składzie występują dokładnie te same składniki, które pojawiają się w profesjonalnych preparatach używanych przez dentystów i lekarzy medycyny estetycznej. Jest to m.in. nadtlenek karbamidu, odpowiadający za zmianę koloru uzębienia na jaśniejszy. Pasty tego rodzaju dają dość dobre rezultaty, jednakże stosując je, należy uzbroić się w cierpliwość. Efekty nie są widoczne od razu. Nieraz trzeba na nie poczekać nawet kilka tygodni. Chcąc zakupić jedną z takich past, warto sprawdzić, czy zawiera ona dodatkowy fluor. Nawet niewielka jego ilość może ochronić szkliwo przed skutkami ubocznymi wybielania.

Drugi typ past wybielających to produkty o właściwościach ścierających

Drugi typ past wybielających to produkty o właściwościach ścierającychZawierają specjalistyczne drobinki, które podczas mycia zębów w sposób mechaniczny ścierają delikatnie wierzchnią warstwę szkliwa, usuwając występujące na nim przebarwienia i lekko je rozjaśniając. Efekt jest dość delikatny i nie utrzymuje się niestety zbyt długo. Już po kilku tygodniach od zakończonej kuracji przebarwienia ponownie pojawiają się na zębach, zwłaszcza u zwolenników picia kawy i herbaty bądź aktywnych palaczy papierosów. Tak naprawdę za jedyne zalety past ścieralnych uznaje się ich cenę oraz łatwą dostępność. Bo nie dość, że dają one znikome i kiepskie rezultaty, to jeszcze mogą zaszkodzić zębom, ścierając ich szkliwo i doprowadzając do nadwrażliwości.

Szukając tej jednej idealnej pasty do wybielania zębów, na pewno warto od razu zrezygnować z zakupu produktu ścieralnego, a wybrać ten o działaniu wybielającym szkliwo, który jest zarówno skuteczniejszy, jak i bezpieczniejszy. Dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie opinii na temat poszczególnych preparatów. Im więcej osób poleca daną pastę, tym najprawdopodobniej jest ona lepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *