Co zrobić żeby mieć białe zęby?

Co zrobić żeby mieć białe zęby?

W świecie showbiznesu nie ma osób o nieperfekcyjnych uśmiechach. Nad wyglądem gwiazd czuwa cały sztab ekspertów, który potrafi zdziałać prawdziwe cuda. A czy przeciętna, zwykła osoba, nie mogąca sobie pozwolić na wydanie całego majątku na zabiegi stomatologiczne, jest w stanie osiągnąć tak samo dobre efekty jak przy pomocy profesjonalnego wybielania? Okazuje się, że tak. Wystarczy, że zadziała na swoje uzębienie z różnych stron i będzie systematyczna.

Co zrobić żeby mieć białe zęby?

Co zrobić żeby mieć białe zęby?Najdroższe preparaty czy nawet profesjonalne zabiegi medycyny estetycznej nigdy nie zastąpią nikomu prawidłowej codziennej pielęgnacji uzębienia. To ona jest najważniejsza. Głównym jej elementem jest oczywiście samo szczotkowanie, które należy wykonywać przynajmniej dwa razy na dzień (rano i przed pójściem spać), a najlepiej trzy razy dziennie. Dentyści zauważają jednak, że ich pacjenci nie potrafią… poprawnie szczotkować zębów! Niemalże wszyscy kierują swoją szczoteczką na boki, w ten sposób jedynie ścierając warstwę szkliwa, a w żaden sposób nie oczyszczając przestrzeni międzyzębnych, dziąseł czy języka. Ruchy powinny być natomiast wymiatające. Należy kierować szczoteczkę od dziąseł do brzegów zębów – omiatając je tak jak szczotką. Nie wolno też zapominać o języku! To na nim najszybciej gromadzą się bakterie i inne zanieczyszczenia, które z biegiem czasu namnażają się i też mogą zmieniać odcień zębów.

Odpowiednie szczoteczki do zębów

Technika szczotkowania jest najważniejsza, ale zaraz po niej za niemalże tak samo istotne można uznać przyrządy, którymi pielęgnuje się jamę ustną. Zwykłe szczoteczki zazwyczaj nie są zbyt użyteczne. Trzeba nieźle się nimi namachać, aby dokładnie wyczyścić zęby, dlatego lepiej zastąpić je urządzeniami elektronicznymi bądź sonicznymi, które wykonują znacznie więcej ruchów w tym samym czasie. Jeżeli komuś zależy na wybieleniu zębów, powinien też od czasu do czasu robić sobie tygodniowe kuracje pastami wybielającymi. Nie wolno ich stosować bez przerwy, ale już raz na parę miesięcy – jak najbardziej. Przed każdym szczotkowaniem warto także usunąć resztki pożywienia z pomocą nici dentystycznej, a po zabiegu opłukać buzię płynem odkażającym, który też może wykazywać się właściwościami wybielającymi.

Po doprowadzeniu zębów do idealnego białego koloru, warto też zadbać o to, aby nigdy więcej nie pojawiły się na nich te same nieestetyczne przebarwienia. Niektóre produkty spożywcze mogą bowiem powodować zmianę koloru szkliwa. Są to m.in.: kawa, ciemna herbata, czerwone wino, ciemne winogrona oraz sok pomidorowy. Osoby, które nie potrafią z nich zrezygnować, powinny pić te napoje albo sporadycznie, albo… przez słomkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *