Pasty wybielające – Jaką wybrać?

Pasty wybielające – Jaką wybrać?

W Internecie znaleźć można całą masę sposobów na wybielenie zębów w domowych warunkach. Sztuką jest odróżnić te skuteczne od tych, które nie dają żadnych efektów, a jedynie wyciągają pieniądze z portfeli naiwnych klientów. Zwykle to te najprostsze rozwiązania są najlepsze, dlatego zamiast inwestować w drogie wybielające paski, najpierw warto przetestować ogólnodostępne pasty wybielające. Można je kupić we wszystkich drogeriach, aptekach i sklepach z kosmetykami. A jak wybrać spośród nich ten jeden produkt, który naprawdę świetnie zadziała na odcień zębów?

Pasty wybielające – Jaką wybrać?

Mogłoby się wydawać, że pasty wybielające tworzą jedną olbrzymią grupę produktów, a jednak dzieli się je na dwie kategorie poprzez uwzględnienie występujących w nich składników. Pierwsza z nich to pasty przeznaczone wyłącznie do wybielania. W ich składzie występują dokładnie te same składniki, które pojawiają się w profesjonalnych preparatach używanych przez dentystów i lekarzy medycyny estetycznej. Jest to m.in. nadtlenek karbamidu, odpowiadający za zmianę koloru uzębienia na jaśniejszy. Pasty tego rodzaju dają dość dobre rezultaty, jednakże stosując je, należy uzbroić się w cierpliwość. Efekty nie są widoczne od razu. Nieraz trzeba na nie poczekać nawet kilka tygodni. Chcąc zakupić jedną z takich past, warto sprawdzić, czy zawiera ona dodatkowy fluor. Nawet niewielka jego ilość może ochronić szkliwo przed skutkami ubocznymi wybielania.

Drugi typ past wybielających to produkty o właściwościach ścierających

Drugi typ past wybielających to produkty o właściwościach ścierającychZawierają specjalistyczne drobinki, które podczas mycia zębów w sposób mechaniczny ścierają delikatnie wierzchnią warstwę szkliwa, usuwając występujące na nim przebarwienia i lekko je rozjaśniając. Efekt jest dość delikatny i nie utrzymuje się niestety zbyt długo. Już po kilku tygodniach od zakończonej kuracji przebarwienia ponownie pojawiają się na zębach, zwłaszcza u zwolenników picia kawy i herbaty bądź aktywnych palaczy papierosów. Tak naprawdę za jedyne zalety past ścieralnych uznaje się ich cenę oraz łatwą dostępność. Bo nie dość, że dają one znikome i kiepskie rezultaty, to jeszcze mogą zaszkodzić zębom, ścierając ich szkliwo i doprowadzając do nadwrażliwości.

Szukając tej jednej idealnej pasty do wybielania zębów, na pewno warto od razu zrezygnować z zakupu produktu ścieralnego, a wybrać ten o działaniu wybielającym szkliwo, który jest zarówno skuteczniejszy, jak i bezpieczniejszy. Dobrym pomysłem będzie również sprawdzenie opinii na temat poszczególnych preparatów. Im więcej osób poleca daną pastę, tym najprawdopodobniej jest ona lepsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *