Jakie są najlepsze paski wybielające zęby?

Jakie są najlepsze paski wybielające zęby?

Gdy wybielające pasty do zębów okazują się mało skuteczne, a pieniędzy na profesjonalny zabieg po prostu brakuje, warto przetestować jeszcze jedną metodę rozjaśniającą szkliwo – specjalistyczne paski do wybielania. Nie kosztują wiele, bardzo łatwo można je kupić i według samych ich użytkowników prawidłowo zastosowane potrafią efektownie odmienić koloryt uzębienia. A po który ich rodzaj warto sięgnąć, by efekt wybielania był jak najlepszy?

Jakie są najlepsze paski wybielające zęby?

Jakie są najlepsze paski wybielające zęby?W składzie skutecznych pasków wybielających zawsze najważniejsza będzie substancja aktywna. To ona bierze na siebie odpowiedzialność za działanie preparatu. Substancją aktywną w paskach wybielających najczęściej jest nadtlenek wodoru i to właśnie on, według licznych testów i badań, sprawdza się najlepiej. Jest nie tylko skuteczny, ale też (co ważne!) bezpieczny. Powoduje szybkie rozjaśnienie plam i przebarwień, jednocześnie nie doprowadzając do uwrażliwienia szkliwa. Jego stężenie w zwykłych pastach wybielających nie jest jakoś specjalnie wysokie, ale na rynku można natknąć się i na takie preparaty, w których dawka nadtlenku wodoru będzie wynosić nawet do kilkunastu procent. Zadziałają one lepiej i szybciej, ale za to mogą nieść ze sobą ryzyko uszkodzenia szkliwa. Paski o wysokim stężeniu nadtlenku wodoru lepiej stosować pod kontrolą lekarza.

Niezależnie od wybranego rodzaju pasków wybielających, największy wpływ na ich działanie będzie mieć sposób aplikacji

Tutaj użytkownicy popełniają mnóstwo błędów, a przez to twierdzą później, że producenci pasków chcieli ich po prostu oszukać. Zasady wykonywania zabiegu są natomiast jasne i banalnie proste. W pierwszy kroku należy oderwać paski od folii zabezpieczającej, następnie przyczepić je do wybranych zębów, które chce się wybielić i odczekać ok. 20-30 minut (czas powinien być podany na opakowaniu preparatu). Następnie można je spokojnie ściągnąć i powrócić do swoich codziennych obowiązków. Całkowita kuracja powinna składać się z przynajmniej kilku, a maksymalnie kilkunastu zabiegów. Najczęściej powtarza się je dwa razy dziennie przez ok. 14 dni – szczegółowe zasady postępowania zawsze są opisywane na ulotkach dołączanych do produktów.

Aby uzyskać jeszcze lepsze rezultaty, podczas kuracji paskami wybielającymi zalecana jest tzw. czysta dieta, składająca się wyłącznie z jasnych i niebarwiących produktów spożywczych oraz napojów. Należy wyeliminować z niej m.in. kawę, herbatę, czerwone wino oraz czerwone owoce i warzywa. Nie powinno się także palić papierosów. W przeciwnym wypadku efekty mogą być nieco gorsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *