Jakie środki do wybielania zębów?

Jakie środki do wybielania zębów?

Dieta składająca się z olbrzymiej ilości kawy i herbaty, palenie papierosów, unikanie dentysty i nieprawidłowa pielęgnacja uzębienia – to wszystkie złe nawyki mogą powodować odbarwianie się szkliwa. Całe szczęście skutki uboczne tych działań da się wyeliminować. Nie tylko poprzez profesjonalne i specjalistyczne zabiegi dentystyczne, ale także i przy użyciu domowych metod, które są bardziej przystępne, a przede wszystkim znacznie tańsze.

Zęby zaczynają nieestetycznie się przebarwiać, gdy na ich powierzchni nagromadza się duża ilość kamienia nazębnego

Raz do roku powinno się go usunąć w gabinecie stomatologicznym, jednak na co dzień można stopniowo się go pozbywać przy użyciu specjalistycznych past. Najlepszym działaniem wykażą się te przeznaczone dla aktywnych palaczy. Osiągają zdecydowanie najwyższy poziom ścieralności, dzięki czemu skutecznie radzą sobie zarówno z kamieniem, jak i ciemnym osadem nazębnym. Redukują nie tylko nieestetyczne skutki palenia papierosów, ale też osad wynikający z częstego picia kawy, herbaty bądź czerwonego wina. Pasty o wysokim poziomie ścieralności przywracają szkliwu jego naturalny odcień. Są skuteczne, ale nie powinno się ich stosować bez przerwy. W przeciwnym wypadku może dojść do trwałego uszkodzenia szkliwa bądź pojawienia się nadwrażliwości zębów oraz dziąseł.

Jakie środki do wybielania zębów?Jakie środki do wybielania zębów?

Na rynku aptecznym i kosmetycznym od dawien dawna występują rozmaite preparaty do wybielania zębów – począwszy od płynów do płukania jamy ustnej, poprzez ścieralne pasty, aż po specjalistyczne nakładki i paski. Prawdziwą nowością są jednak tzw. płukanki optyczne. Zrewolucjonizowały rynek wybielających preparatów, we wszystkich rankingach i testach wygrywając pod względem działania i właściwości. Mają intensywny niebieski kolor, który potrafi bardzo skutecznie rozjaśnić i wybielić zęby, przeciwdziałając czarnym oraz żółtym przebarwieniom. Tego rodzaju płukanki nie dają jednak długotrwałych efektów. Zapewniają dobre rezultaty przez maksymalnie kilka godzin po ich zastosowaniu. Warto z nich skorzystać przed ważniejszymi wyjściami – urodzinami, randką bądź weselem. To preparaty „ratunkowe”, dzięki którym błyskawicznie można poprawić wygląd swojego uśmiechu.

Nic nikomu nie zapewni jednak tak dobrych efektów jak profesjonalne płatne zabiegi, wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej i gabinetach stomatologicznych. Niestety – w dobry wygląd trzeba po prostu zainwestować. A czasem lepiej wydać te kilkaset złotych i mieć gwarancję dobrych efektów, aniżeli tracić pieniądze na bezwartościowych preparatach z drogerii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *